Kamil Mrva Architects

Nadstavba sídla firmy VSF Novotný v Trojanovicích

Naši kamarádi a příznivci dřevěné architektury, Martin a Jirka Novotní, nás oslovili ke spolupráci za účelem rozšíření firemních prostor. Objekt se nachází na území naší milované obce Trojanovice a v současné době slouží jako sídlo firmy s prodejnou. Navrhujeme nadstavbu objektu z dřevěných CLT panelů a subtilní ocelové konstrukce sloupů. V přízemí doplňujeme budovu o venkovní posezení a venkovní žaluzie oken. Předprostor objektu doporučujeme maximálně vyčistit a sjednotit.

Přízemí prodejny koncipujeme jako jeden velký otevřený prostor s odkrytým stropem ze železobetonových panelů. Schodiště je realizováno železobetonové, a to tak, aby působilo jako „socha v prostoru“. Patro s kancelářemi a zasedací místností je maximálně prosklené směrem k panoramatu Radhoště. Relaxace bude zajištěna v prostoru dřevěné terasy a díky ozelenění střešní konstrukce.

Our friends, and supporters of timber architecture, Martin and Jirka Novotný, approached us with a proposal to collaborated on an extension to their Company’s premises, located in our beloved Trojanovice. The existing building houses the company’s headquarters and a shop. We propose an extension constructed from CLT timber panels and subtle steel columns. An addition of outdoor seating area at the ground floor and external window shutters to complete. We recommend that the outside space is radically simplified and unified.

We designed the ground floor retail part as a single large open space with a ceiling of exposed reinforced concrete panels. A reinforced concrete staircase, design to appear as “a statue in space”. The upper storey contains offices and meeting rooms and is fully glazed with picture glass panels in the direction of the Radhošť panorama. A wooden terrace and a green roof to facilitate relaxation.

Adresa: Trojanovice

Investor: VSF Novotný

Autor: Kamil Mrva Architects

Spolupráce: Hana Petříková, Jana Eliášová, Tomáš Šenovský

Dodavatel: VSF Novotný, Aluwing SK

Projekt: 2019

Realizace: 2020-2022

Foto: Studio Toast, Libor Stavjaník

Nadstavba sídla firmy VSF Novotný v Trojanovicích