Kamil Mrva Architects

Rodinný dům v Novém Jičíně – Loučce

Další dřevěný dům, s inspirací našeho domu v Kopřivnici, nabídnul spolupráci na nevelké parcele v Novém Jičíně – Loučce. Řešená parcela je ze dvou stran obklopena zahradou, ze severní strany silnicí a ze západní strany úzkou polní cestou. Zahrada navrhovaného rodinného domu se nachází na jižní straně, ke spolupráci byli přizvání krajinářští architekti Petr – Lázničková.

Rodinný dům je určen pro trvalé bydlení až 4 osob a je navržen jako přízemní stavba. Objekt domu se tváří jako jedna hmota, která je optiky rozdělena krytým vstupem a místem pro parkování na hlavní obytnou část a úzkou skladovou část.

Dispozice domu člení vnitřní prostor na společenskou a klidovou zónu. Ve společenské části se nachází vstupní zádveří, hlavní obytný prostor s kuchyňským koutem, jídelna a zázemí.  V klidové části jsou umístěny pokoj pro hosty, dětský pokoj, ložnice, koupelna a velkorysá chodba s úložným prostorem a pracovním místem.

Všechny obytné místnosti jsou velikými prosklenými plochami otevřeny na terasu a dále do zahrady; umožňují tak v letních měsících propojení a volný pohyb obyvatel domu. Dřevěná krytá terasa svým šikmým tvarem určuje charakter celého domu.

Another timber house inspired by our house in Kopřivnice, and an opportunity for a collaboration on a small plot in Nový Jičín – Loučka. The plot is surrounded on two sides by a garden and flanked by a road on the north side and by a narrow farm track on the south. The garden of the proposed house is on the south side and the landscape architects firm Petr – Lázničková had been invited for this collaborative endeavour.

The property is intended for a permanent occupation of up to four persons, in a single storey building. The building appears as a single block, optically divided by an entrance porch and a parking area, into a main living part and a narrow storage part.

The interior layout provides a social space and a separate quiet zone. The social space comprises an entrance hall, the main living room with kitchen facilities, a separate dining room, and utilities. The quiet part consists of a guest bedroom, the children’s room, the main bedroom, a bathroom and a spacious passageway with storage, and an office space.

All living areas open through glass doors onto a terrace and beyond into the garden. Thus, in the summer months facilitating an unimpeded free movement throughout the house and the outside, for all inhabitants. The oblique shape of the covered wooden terrace is reflected in the overall character of the building.

Adresa: Loučka, Nový Jičín

Autor: Kamil Mrva Architects

Spolupráce: Veronika Bezděková, Martin Vymetálek, Jan Stuchlík, Monika Drholecká

Dodavatel: VSF Novotný

Projekt: 2015

Realizace: 2016-2020

Foto: Studio Toast, Libor Stavjaník

Rodinný dům v Novém Jičíně – Loučce