Kamil Mrva Architects

Kruhový rodinný dům ve Staříči

Architektonickou studii rodinného domu s netradičním kruhovým půdorysem jsme připravili v roce 2011, následoval projekt – a samotná realizace byla dokončena po deseti letech.

Rodinný dům je částečně zapuštěn do svahu. Díky rozměrnému prosklení se jeho obytný prostor otevírá k jihu vůči krásným panoramatickým výhledům do okolní krajiny, a tak volně přechází ve venkovní terasu. Naopak ložnice se nacházejí po obvodu domu a jsou osvětleny střešními světlíky a pásovými okny pod stropem. Terasa a venkovní prostor pro dětské hry se stává důležitou a nedílnou součástí bydlení a nabízí pohled na majestátnou Lysou horu, nejvyšší vrchol Beskyd.

The architectural plans for this family house with an unconventional circular floor plan were prepared in 2011, a project design followed – and the actual building was completed 10 years later.

The house is partially inserted into a slope. South-facing living rooms with picture windows overlook beautiful panoramic views of the countryside, continues onto an outdoor terrace. By contrast, the bedrooms are arranged along the building’s circumference and lit through skylights and horizontal window beneath the ceiling. The terrace and outdoor children’s play area are becoming an important and integral part of living, with views of the Lysá mountain, the principal peak in Beskydy.

Autor: Kamil Mrva Architects

Spolupráce: Martin Rosa, Lucia Horkavá, Tomáš Šenovský, Jaroslav Holub

Architektonická studie 2011

Projekt: 2014

Realizace: 2016-2020

Foto: Studio Toast, Libor Stavjaník

Kruhový rodinný dům ve Staříči