CNA - CENTRUM NOVÉ ARCHITEKTURY

09 / 04 / 2008

Salón dřevostaveb v Ostravě prodloužen!

Presentace Salonu dřevostaveb 2007 v Ostravě prodloužena, a to do 15.6.2008. Výstava je tak přístupná v pracovní dny 9 - 16 hodin, naleznete ji v Galerii CNA v Ostravě - Muglinově v ul. U jeslí 10/310, zastávka MAXIK,O trolejbus 105.

Salon je unikátní nesoutěžní přehlídkou architektonicky zajímavých dřevostaveb realizovaných za uplynulý rok v České republice. Svým pojetím překračuje rámec tradiční výstavy a přináší jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího z české architektury dřevostaveb. Snaží se být otevřenou atraktivní prezentací moderní architektury, která návštěvníkům zajímavou formou představuje toto dynamicky se rozvíjející odvětví architektury a stavitelství.

Akce je určena nejen zájemcům z řad široké veřejnosti, kteří zde mají možnost udělat si přehled o architektuře dřevostaveb, ale nabízí rovněž rozšíření obzorů a snad i inspiraci pro odborníky z oboru. A co konkrétně tedy Salon dřevostaveb 2008 nabídne? Celkem se letos podařilo shromáždit 24 kvalitních dřevostaveb z celé České republiky. Většinu z představených realizací tvoří rodinné domy, v přehlídce však nechybí ani další stavební druhy. Zájemci se tak budou moci blíže seznámit například s novou budovou České poštovny na Sněžce od architektů Martina Rajniše a Patrika Hoffmana. Z dalších zúčastněných architektů jmenujme Markétu Cajthamlovou, Štěpána Valoucha s Jiřím Opočenským, Vladimíra Baldu, Ludvíka Křenka nebo studia OlgojChorchoj, Archteam a Prodesi|Domesi.

Galerie CNA
U jeslí 10/310
Ostrava - Muglinov
trolejbus 105, zastávka MEXIKO

Termín: 24.4.2008 - 16.6.2008

http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/salon-drevostaveb-v-ostrave-prodlouzen/nahledy/jiran_kohout_architekti-rd_vraz_foto_ester_havlova.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/salon-drevostaveb-v-ostrave-prodlouzen/nahledy/mapa-cna.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/salon-drevostaveb-v-ostrave-prodlouzen/nahledy/olgoj-chorchoj---rd-ceneticefoto_tomas_soucek.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/salon-drevostaveb-v-ostrave-prodlouzen/nahledy/opocensky_valouch_architekti-rd_svitavy2_foto_lukas_zentel.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/salon-drevostaveb-v-ostrave-prodlouzen/nahledy/salon-drevostaveb.jpg

Vernisáž

Slavnostní vernisáží v podvečer 24.4. byla zahájena ostravská prezentace Salonu dřevostaveb 2008.

Výstava v galerii CNA potrvá do 16.5.2008, otevřeno v pracovní dny 9 – 16 hodin. Ve státní svátky a v pátek 2.5. bude expozice uzavřena.

V galerii jsou k zakoupení i tématicky zaměřené publikace, a to včetně Ročenky dřevostaveb, která výstavu rekapituluje a je tak uceleným průvodcem po zajímavých dřevostavbách.

http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/salon-drevostaveb-v-ostrave-prodlouzen/nahledy-vernisaze/1.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/salon-drevostaveb-v-ostrave-prodlouzen/nahledy-vernisaze/2.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/salon-drevostaveb-v-ostrave-prodlouzen/nahledy-vernisaze/3.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/salon-drevostaveb-v-ostrave-prodlouzen/nahledy-vernisaze/4.jpg

©2022 CNA / Code Umlauf / Design Kazik /  klic  xhtml valid, css valid