CNA - CENTRUM NOVÉ ARCHITEKTURY

01 / 09 / 2006

Bydlení ve městě

Soudobé evropské příklady řešení bytových domů od renomovaných architektonických ateliérů prezentovány interaktivně ovladatelnými projekcemi

Putovní výstava autora Jakuba Kynčla mapuje současnou evropskou architektonickou scénu v oblasti bydlení, představuje, jakým způsobem současní evropští architekti přistupují k projektům pro bydlení, jak reagují na vývoj společnosti a jejích požadavků, ukazuje možnosti a přístupy k řešení stále tak aktuálního problému bydlení. Téma je představeno na bytových celcích z Holandska, Švýcarska, Rakouska, Německa, Španělska, Belgie, Francie, Řecka, Finska, a České republiky.

Vernisáž výstavy proběhne v Galerii CNA 5. října v 18 hodin za účasti autora knihy „Bydlení ve městě“ Ing. arch. Jakuba Kynčla, PhD.

Výstava potrvá do 17. listopadu a je přístupná ve všední dny od 9 do 17 hodin.

Termín: 5.10.2006 - 17.11.2006

http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/bydleni-ve-meste/nahledy/2.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/bydleni-ve-meste/nahledy/3.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/bydleni-ve-meste/nahledy/4.jpg

Vernisáž

Ve čtvrtek 5.10. proběhla vernisáž výstavy Bydlení ve městě za účasti autora Jakuba Kynčla. Novinkou byla tentokrát svižná džezová hudba, která v podání souboru Vlastíka Šmídy vernisáž provázela.

Výstavní projekt „Bydlení ve městě“ se zrodil na jaře 2006 v Brně, kde v tamní Galerii architektury jeho presentace provázela uvedení na trh stejnojmenné knihy Jakuba Kynčla. Po červnovém představení v pražské Galerii Jaroslava Frágnera tak výstavní soubor doputoval i do Ostravy, kde je ve dnech 5/10/ - 30/11/2006 presentován v Centru nové architektury. Byl tak učiněn další krok v naplňování vize, s níž CNA vznikalo: překlenovat vzdálenost Ostravy od tradičních akademických center, jakými jsou Praha či Brno a napomáhat tomu, aby ostraváci nemuseli tolik jezdit za kvalitními výstavami a přednáškami do Prahy, ale aby výstavy z Prahy „putovaly“ k nám.

Výstava mapuje současnou evropskou architektonickou scénu v oblasti bydlení, představuje, jakým způsobem současní evropští architekti přistupují k projektům pro bydlení, jak reagují na vývoj společnosti a jejích požadavků, ukazuje možnosti a přístupy k řešení stále tak aktuálního problému bydlení.
Autor na základě souvislostí definuje šest kategorií dnes nejvíce užívaných stavebních typů v bytové výstavbě (dům-město, dům-vila, dům-pavlač, dům-dvůr, vesnice ve městě a kompaktní bydlení).

Evropské příklady těchto řešení od renomovaných architektonických ateliérů jsou prezentovány interaktivně ovladatelnými projekcemi, zahrnujícími bohatou fotodokumentaci i základní stavební půdorysy a řezy. Návštěvník výstavy pak „klikáním“ myší u monitorů, které jsou umístěni v jednoduchých dřevěných boudách, sám ovládá projekci a virtuálně listuje projektem. Téma je představeno na bytových celcích z Holandska, Švýcarska, Rakouska, Německa, Španělska, Belgie, Francie, Řecka, Finska, a České republiky.

David Floryk, CNA

http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/bydleni-ve-meste/nahledy-vernisaze/hpim5137.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/bydleni-ve-meste/nahledy-vernisaze/hpim5138.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/bydleni-ve-meste/nahledy-vernisaze/hpim5139.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/bydleni-ve-meste/nahledy-vernisaze/hpim5141.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/bydleni-ve-meste/nahledy-vernisaze/im003751.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/bydleni-ve-meste/nahledy-vernisaze/im003753.jpg

©2022 CNA / Code Umlauf / Design Kazik /  klic  xhtml valid, css valid