CNA - CENTRUM NOVÉ ARCHITEKTURY

07 / 03 / 2008

ARCHITEKTI NA ŠKOLE / VE ŠKOLE

 Jak chápete architekturu a jak k ní sami přistupujete?
 Jak se toto chápání projevuje ve vaší tvorbě?
 S jakou vizí přistupujete ke svým studentům?
 V čem spatřujete těžiště výuky při přípravě budoucích architektů?
 Je architekt více umělcem, sociologem, filozofem a manažerem, nebo technikem a “stavařem”?

Na tyto otázky hledá odpověď projekt "ARCHITEKTI NA ŠKOLE / VE ŠKOLE ", jehož vernisáž proběhne v pondělí 3. března 2008 od 15 hodin ve foyer Nové auly VŠB - Technické univerzity Ostrava, Tř. 17. listopadu 15 v Ostravě - Porubě.

Akci podpořili: Statutární město Ostrava, Nadace české architektury, Ministerstvo kultury ČR

Termín: 3.3.2008 - 25.3.2008

Vernisáž

ARCHITEKTI NA ŠKOLE / VE ŠKOLE

Záměrem projektu, který navazuje na kulatý stůl “ARCHITEKTONICKÉ ŠKOLSTVÍ”, který se péčí CNA a časopisu ERA 21 uskutečnil v červnu 2006 v Ostravě, je napomoci profesní presentaci pedagogů, kteří se věnují výchově budoucích architektů na katedře architektury ostravské stavební fakulty. Týmu vyučujících tak byl nabídnut prostor, aby se studentské i širší veřejnosti představili právě jako architekti – tedy tvůrci. Jejich presentace má současně odpovědět na řadu otázek, jimiž byli v zadání osloveni.

Výběr prací, které autoři nabídli k přípravě svých panelů, i způsob, jakým se do příprav osobně zapojili, byl velmi rozmanitý – a nemůže tomu ani býti jinak. Každý jednal podle svého naturelu, podle způsobu práce, který je mu vlastní, podle důrazů, které v jeho práci převažují a které se nutně promítají i do vztahu ke škole – a k tomuto „školnímu“ projektu. Ve vystavených pracích nehledejte proto prosím nějakou srovnávací studii, vyčerpávající kurikulum kohokoliv ze zúčastněných, ani komplexní průřezy tvorbou. Spíše jde o rybářskou síť – mohu-li užít jednoho biblického podobenství -, která byla hozena do moře a tak trochu nahodile a živelně zahrnula a vytáhla věci staré i nové. A pečlivý hospodář pak sedě na břehu trpělivě přebírá a nic nezavrhne, ale vše v ruce otočí, než s tím nějak naloží.

David Floryk, sekretář CNA

http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/architekti-na-skole--ve-skole/nahledy-vernisaze/01.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/architekti-na-skole--ve-skole/nahledy-vernisaze/02.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/architekti-na-skole--ve-skole/nahledy-vernisaze/03.jpg http://www.cnarch.cz/obrazky/novinky-akce-vystavy/architekti-na-skole--ve-skole/nahledy-vernisaze/04.jpg

©2022 CNA / Code Umlauf / Design Kazik /  klic  xhtml valid, css valid