Jsme architektonické studio založené před více než dvaceti lety Kamilem Mrvou. Zabýváme se celým spektrem architektonických úloh, od interiérů, rodinných domů, přes větší zakázky, až po veřejný prostor. Máme rádi výzvy. Pracujeme v sehraném týmu architektů a inženýrů v Kopřivnici a Praze. O tom, co už máme za sebou, občas vydáváme vlastní publikace, případně o naší práci publikují jiní. Několik našich realizací bylo oceněno, máme za sebou řadu samostatných či skupinových výstav. Ke každé úloze, která je nám svěřena, přistupujeme individuálně. Nejraději jsme, můžeme-li Vás provést všemi fázemi projektu i realizace. Seznamte se s tím, jak pracujeme, nebo nás rovnou neváhejte kontaktovat.

O nás

Architekt Kamil Mrva je jedním z nejvýraznějších představitelů mladší generace českých architektů. Po absolvování brněnské fakulty architektury a krátké praxi v pražském ateliéru Gama pod vedením Karla Pragera se vydal na studijní cestu do Severní Ameriky, kde studoval především stavby F. L. Wrighta. Plný elánu z této cesty se vrátil zpět do rodné Kopřivnice a pustil se do práce na jedné ze svých prvních staveb, vlastním rodinném domě s ateliérem. Zde realizoval svůj manifest a prožil si stavbu domu z pohledu architekta, investora i stavebního dozoru. Dům, nesoucí jeho typický rukopis, vzbudil velkou pozornost a přinesl mladému architektovi první zakázky. Následovalo několik rodinných domů, které se vyznačují propojením soudobého architektonického tvarosloví s tradičními materiály a krajinným rázem beskydského regionu.

Ačkoliv si architekt svými dřevostavbami získal pozoruhodné renomé, nezůstal pouze u této technologie a v další etapě tvorby rozšířil architektonický rejstřík o další materiály a architektonické úkoly. V portfoliu realizací se objevují i větší stavby a soubory. Dominantním konstrukčním materiálem dnes rozestavěných domů již není pouze dřevo. I k jiným materiálům, jako je kámen, beton, kov, sklo, však Kamil Mrva přistupuje tak, aby využil jejich typických vlastností a realizoval z nich stavby jednoduché, čisté, účelné. Několik posledních rozpracovaných projektů se týká veřejného prostoru.

Kamil Mrva pracuje již přes dvacet let ve svém ateliéru v Kopřivnici, ovšem projekty už nejsou spjaty výlučně s beskydským regionem. I přes narůstající objem zakázek pracuje s malým týmem spolupracovníků, jeho ateliérem prošla celá řada studentů.

TVprofilProfil Kamila Mrvy v pořadu Kultura.cz v České televizi

TV-sváteãní-slovoSváteční slovo s Kamilem Mrvou v České televizi

Náš tým

kamil2

Doc. Ing. arch. Kamil Mrva, Ph.D

autorizovaný architekt ČKA 02 992; hlavní architekt, jednatel společnosti

veronika

Ing. arch. Veronika Bezděková

architektka

filip

Ing. arch. Filip Ciahotný

architekt

janaE1

Ing. arch. Jana Eliášová

architektka

jarek2

Ing. Jaroslav Holub

stavební inženýr, specialista na technické zařízení budov

martinL

Ing. Martin Lampa

stavební inženýr

hanaP1

Ing. Hana Petříková

stavební inženýrka, soudní znalec

Externí spolupracovníci – profese

Ing. Tomáš Brückner (PENB), Ing. Jaroslav Dvořáček (návrhy a realizace zahrad), Ing. Jakub Klezla (požární bezpečnost), Ing. Lenka Krhovjáková (interiéry), Ing. Marek Lukáš (statika), Tomáš Plandor (elektro), Ing. Tomáš Šenovský (statika), Ing. Aleš Tuček (požární bezpečnost), Ing. Roman Ulrich (doprava), Ing. Jan Stuchlík (stavební inženýr), Ing. Jan Vontroba (stavební inženýr)

Bývalí spolupracovníci

Ing. arch. Blaženka Bebek, Ing. arch. Tomáš Cirmaciu, Ing. arch. Monika Drholecká, Ondřej Driják, Jakub Červenka, Ing. Daniel Holík, Ing. arch. Věra Horáková, Ing. arch. Lucia Horkavá, Ing. arch. Tomáš Jalůvka, Ing. arch. Martin Jeřábek, Ing. arch. Václav Kocián, Ing. arch. Bohuslav Kunat, MArch. Zdeněk Liška, Ing. arch. Jan Malík, Ing. arch. Jana Martochová, Ing. Jana Mičková, Ing. arch. Michaela Mrázová, Ing. arch. Kristýna Pavelková, Ing. arch. Jakub Popela, Ing. arch. Jitka Pospíšilová, Ing. arch. Martin Rosa, Ing. arch. Martin Vymetálek

Naše publikace

item3

Kamil Mrva Architects 1999/2007

Kniha zachycuje práce ateliéru Kamila Mrvy z let 1999–2007. Kromě již realizovaných staveb (mezi kterými nechybí Studio-bydlení v Kopřivnici, dům pro bratra na Dolní Bečvě, sídlo firmy UAX v Bernarticích a další) představuje i studie a nejnovější projekty. Značná část knihy je věnována recenzím, rozhovorům a dalším textům z odborného a denního tisku.

225x225 mm, 100 stran, paperback

Cena knihy je 300,- Kč včetně DPH

item4

Kamil Mrva Architects 2006/2010

Druhá publikace architekta Kamila Mrvy podrobně představuje pět realizací - Rodinný dům-ateliér v Kojetíně, Hotel Olympia v Kopřivnici, Bečva Villa Resort, obytný soubor ve Slezské Ostravě a interiér rodinného domu v Novém Jičíně. Druhá část publikace obsahuje dalších 16 realizací a studií a několik článků a rozhovorů.

225x225 mm, 120 stran, paperback

Cena knihy je 330,- Kč včetně DPH

Pub3

Kamil Mrva Architects 2008/2013

Třetí publikace studia Kamil Mrva Architects obsahuje osm realizací různých typů a měřítek – od drobné zvoničky na Horečkách, přes rodinné domy v Brušperku, Hodoňovicích, Dolanech a Beskydech, radikální přestavbu domu v Ostravě-Zábřehu a naopak citlivou rekonstrukci experimentálního domu v Rožnově pod Radhoštěm, až po obchodní centrum v Rožžnově pod Radhoštěm. Ve druhé části knihy je stručněji představeno dalších 19 studií, projektů a realizací a vše doplňují publikované články týkající se tvorby studia Kamil Mrva Architects.

225x225 mm, 156 stran, paperback

Cena knihy je 390,- Kč včetně DPH

item74

Kamil Mrva Architects 2010/2016

Čtvrtá publikace obsahuje devět realizací, dvanáct projektů a dva rozhovory s Kamilem Mrvou z let 2010–2016. Najdete zde rodinné domy u Havířova, v Kopřivnici, v Pržně a Novém Jičíně, Rezidenci Mendlova v Opavě, hasičskou zbrojnici v Palkovicích a dvě realizace z trojanovických Horeček: zastřešení amfiteátru a hostinec Rekovice.

225x225 mm, 156 stran, paperback

Cena knihy je 460,- Kč včetně DPH

PubTrojanovice1

Kamil Mrva Architects / Trojanovice 2009/2013

Publikace obsahuje výhradně projekty a realizace vypracované pro obec Trojanovice – projekt nového centra obce, studii revitalizace lokality Horečky, Zvoničku a amfiteátr na Horečkách a zázemí fotbalového hřiště TJ Bystré, studii přestavby restaurace Rekovice na Beskydské ekocentrum, tři driobnější realizace – fasády několika trojanovických veřejných budov a několik projektů vzešlých z Letní školy architektury 2012, v rámci které se studenti zabývali otázkou nové výstavby rodiiných domů a využitím dolu Frenštát v případě jeho uzavření.

225x225 mm, 76 stran, paperback

Cena knihy je 300,- Kč včetně DPH

item93

Kamil Mrva Architects a Kopřivnice 2002/2017

Publikace obsahuje dvacet jedna realizací, třináct projektů a tři rozhovory s Kamilem Mrvou na téma Kopřivnice a spolupráce s architektonickým studiem. Najdete zde kompletní práci studia v rodném městě za období 15let.

225x225 mm, 168 stran, paperback

Cena knihy je 460,- Kč včetně DPH

kniha07

Kamil Mrva Architects 2012/2019

Pátá publikace našeho ateliéru obsahuje čtrnáct realizací, nové projekty a dva rozhovory. Prezentovány jsou zde mimojiné stavby Horní stanice na Pustevnách, rekonstrukce Hruška v Trojanovicích, bytový dům pro seniory ve Staříči, OKO v krajině, zázemí pro fotbalisty TJ Vlčovice, oční optika v Brně, dále rodinné domy V Halounech, v Radotíně, ve Smilovicích, Kojetíně či Frýdku-Místku.

225x225 mm, 168 stran, paperback

Cena knihy je 580,- Kč včetně DPH

Ocenění a úspěchy

stavbarokuStavba roku 2020 za rodinný dům na Kojetíně

MSKKojetin1Stavba Moravskoslezského kraje 2019 – Hlavní cena za rodinný dům na Kojetíně

MSKFMStavba Moravskoslezského kraje 2019 – Čestné uznání za rodinný dům ve Frýdku-Místku

MSKPolsko1Stavba Moravskoslezského kraje 2019 – Čestné uznání za přestavbu domu na firemní sídlo MM CITÉ+

MSKSmilovice2Stavba Moravskoslezského kraje 2018 – Čestné uznání za rodinný dům ve Smilovicích

MSKHruska2Stavba Moravskoslezského kraje 2018 – Čestné uznání za polyfunkční dům Hruška v Trojanovicích

MSKLavkaStavba Moravskoslezského kraje 2018 – Čestné uznání za lávku pro pěší v Palkovicích

msk17gp1Stavba Moravskoslezského kraje 2017 – Grand Prix za horní stanici lanové dráhy na Pustevnách

msk17hc1Stavba Moravskoslezského kraje 2017 – hlavní cena v kategorii stavby občanské vybavenosti - rekonstrukce za horní stanici lanové dráhy na Pustevnách

mskrekovice1Stavba Moravskoslezského kraje 2016 – hlavní cena v kategorii stavby občanské vybavenosti - rekonstrukce za hostinec Rekovice na Horečkách

mskaero1Stavba Moravskoslezského kraje 2016 – čestné uznání v kategorii průmyslové stavby za Aero centrum v Mošnově

mskpalkovice1Stavba Moravskoslezského kraje 2016 – čestné uznání v kategorii stavby občanské vybavenosti - rekonstrukce za hasičskou zbrojnici v Palkovicích

mskhavirovStavba Moravskoslezského kraje 2016 – čestné uznání v kategorii rodinný dům za rodinný dům u Havířova

msk1Stavba Moravskoslezského kraje 2014 – čestné uznání v kategorii bytový dům za Rezidenci Mendlova v Opavě

olbrich1Cena J. M. Olbricha 2013–2014 – čestné uznání za Rezidenci Mendlova v Opavě

cpp3Cena Petra Parléře 2013 – 1. místo za soutěžní návrh revitalizace náměstí Budovatelů v Sokolově

ckzsp1Nominace na cenu Klubu Za starou Prahu za novou stavbu v historickém prostředí pro rok 2011 za obchodní centrum v Rožnově p. R.

mskStavba Moravskoslezského kraje 2010 – hlavní cena v kategorii rodinný dům za rodinný dům v Brušperku

cpp1Cena Petra Parléře 2009 – 3. místo (Cena Ministerstva pro místní rozvoj za přínos k rozvoji města) za soutěžní návrh revitalizace prostoru horního nádvoří a Jaroňkovy útulny na hradě Štramberk

olk1Stavba Olomouckého kraje 2010 – čestné uznání za rodinný dům v Dolanech

mskolympia1Stavba Moravskoslezského kraje 2008 – čestné uznání za hotel Olympia v Kopřivnici

fasadamsk2Fasáda Moravskoslezského kraje 2007 – Zvláštní cena za fasádu objektu UAX v Bernarticích a nominace do finále za rodinný dům v Petřvaldu

Samostatné výstavy

Kamil Mrva Architects | Tvorba studia Kamila Mrvy, Nový Jičín 2016

Kamil Mrva Architects | Tvorba studia Kamila Mrvy, Muzejní a galerijní centrum Valašské Meziříčí 2015

Kamil Mrva Architects | Tvorba studia Kamila Mrvy, Galerie architektury Brno 2013

Kamil Mrva Architects | Tvorba studia Kamila Mrvy, Zumtobel Light Center Praha 2013

Kamil Mrva Architects | Tvorba studia Kamila Mrvy, Olomoucké dny architektury, výstaviště Flora Olomouc 2011

Kamil Mrva Architects | Tvorba studia Kamila Mrvy, Katolický dům v Kopřivnici 2011

Kamil Mrva Architects | Tvorba studia Kamila Mrvy, Alternativa - Kulturní institut Zlín 2010

Kamil Mrva Architects | Tvorba studia Kamila Mrvy, památník bratří Strnadlů a Jana Knebla, Trojanovice 2010

Kamil Mrva Architects | Tvorba studia Kamila Mrvy, Galerie Jaroslava Fragnera v Praze 2010

Účast na výstavách

Ó HORY, Ó HORY, Ó HORY, Galerie Jaroslava Fragnera Praha, 2018

Sakrální prostor, Galerie Jaroslava Fragnera Praha, 2015/2016

Obecní dům Brno & hosté, Galerie Architektury Brno, 2014/2015

Místa architektonického vz(d)oru – česká architektura mimo tradiční centra, Galerie Jaroslava Fragnera Praha 2014

Současný český industriál, Galerie Jaroslava Fragnera Praha 2011/2012

Kamil Mrva Architects, Ad-hoc výstava HOLZBAUEN, Architekturzentrum Wien 2010

20 after 20, Galerie Jaroslava Fragnera Praha 2009, Bratislava 2010, Berlín 2010

Green CZ, Galerie Jaroslava Fragnera Praha 2008, Berlín 2009, Hamburg 2010, Ústí n. L. 2011

Generace+, Dům umění města Brna, Brno 2008

Jiné domy 2007, CNA Ostrava 2007, Brno 2008, Praha 2008, Katovice 2010

Salon dřevostaveb, CNA Ostrava 2007, 2008, 2009

Salon dřevostaveb, Praha 2007, 2008, 2009, 2010

Současný český dřevěný dům 1998-2006, Brno, Bukurest 2006

Salon Obce Architektů, Ostrava 2005, 2007

Kamil Mrva a Radim Václavík architekti, Fiducia Ostrava 2005

Práce pro město, Fiducia Ostrava 2005

Yong Blood, Praha 2004

Salon Obce Architektů, Ostrava 2003

Přednáškové cykly atd.

2+2+10 / Třeštící Brno, 2015

Versus Architects, Praha 2007

Pecha Kucha Night Prague 2007

Média o nás: Zahraniční knihy

titultitul1titul2titul3titul4titul5titul6 

Média o nás: České knihy

nahledtitul149titul133titul31titulka3perex2titul126titul125titul120titul116titul32titul33titul34titul35titul36titul37titul38titul39titul40titul41titul42titul43titul44titul45titul46titul47 

Média o nás: Zahraniční časopisy

titul52titul53titul54titul55titul56titul57titul58perex3titul59titul60titul61 

Média o nás: České časopisy

titul142titul150nahled12nahl3nahled9nahled8nahled7nahled6nahled5nahled4nahled3nahled2titul134titul146titul147titul148titul143titul144titul145nahl2titul135titul141titul140titul139titul138titul137titul136perex4item28titul132item94titul131titul130titul129titul128perex6perex1titul127titul124titul123nahl1titul122titul121titul118titul119titul117titul115titul114titul18titul25item106titul7titul8titul9titul10titul11titul12titul13titul14titul15titul16titul17titul19titul20titul21titul22titul23titul24titul26titul27titul28titul29titul30titul48titul49titul50titul51titul62titul63titul64titul65titul66titul67titul68titul69titul70titul71titul72titul73titul74titul75titul76titul77titul78titul79titul80titul81titul82titul83titul84titul85titul86titul87titul88titul113titul89titul90titul91titul92titul93titul94titul95titul96titul97titul98titul99titul100titul101titul102titul103titul104titul105titul106titul107titul108nahled10titul110titul109titul111titul112 

© Kamil Mrva Architects, 1999–2021